جدی گرفتن زردی نوزاد و مراجعه فوری به پزشك

به زردی نوزاد باید به عنوان یک مساله بسیار مهم و جدی نگاه کرد. متخصص زنان و زايمان مركز آموزشی درمانی فاطميه با بيان اينكه اکثر نوزادان در چند روز اول زندگی خود زرد می‌شوند، گفت: احتمال وقوع اين عارضه در نوزادان نارس بيش از نوزادان رسيده است.

ادامه مطلب

کاهش زردی نوزاد با ماساژ و تاثیر آن بر درمان زردی در نوزادان سالم

در این مقاله قصد داریم در مورد کاهش زردی نوزاد با ماساژ دادن صحبت کنیم. روش های طبیعی و غیر تهاجمی برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد و می توان بدون استفاده از دارو یا روش های پزشکی اثر برخی از بیماری ها را کاهش داد و یا حتی آنها را درمان نیز نمود.

ادامه مطلب

نوزادان نارس و مشکلاتی که برای این نوزادان به وجود می آید

تولد نوزادان نارس یکی از مهمترین مسائلی است که در حوزه سلامت نوزادان باید به آن توجه شود زیرا یکی از مهمترین علت های مرگ و میر نوزادان نارس بودن آنهاست. نارس بودن زمانی اتفاق می افتد که نوزاد هفته های بارداری را به صورت کامل طی نکرده باشد

ادامه مطلب

زردی در نوزاد و لزوم انجام آزمایشات پریناتال در دوران بارداری

زردی در نوزاد شایعترین یافته فیزیکی است که در هفته اول پس از تولد دیده می شود و یکی از عوارض جدی آن کرنیکتروس می باشد که یک بیماری قابل توجه و خطرناک در دوران نوزادی است که می تواند زندگی یک نوزاد را به مخاطره بیندازد.

ادامه مطلب

عوارض فتوتراپی ناشی از استفاده از دستگاه های زردی

یکی از مسائل مهم در درمان زردی نوزاد با فتوتراپی توجه به عوارض فتوتراپی می باشد. فتوتراپی نیز مانند هر روشی که برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شوند دارای عوارضی است که توجه به آنها و رعایت برخی نکات می تواند این عوارض را کاهش دهد و مانع از آسیب به نوزاد گردد. فتوتراپی راهی است که در بیشتر موارد برای کاهش زردی و میزان بیلی روبین مورد استفاده قرار می گیرد. فتوتراپی باعث ایجاد تغییراتی در بدن نوزاد می شود و احتمال بروز برخی موارد مثل کم آبی در نوزاد کاملا قابل انتظار است. یکی از مسائلی که در حین درمان زردی با فتوتراپی پیش می آید دفع کلسیم از طریق ادرار است که در نوزادانی که برای کاهش زردی تحت فتوتراپی قرار گرفته بودند دیده می شود. از این رو سطح کلسیم سرم و دفع ادراری آن در نوزادان تحت فتوتراپی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.

ادامه مطلب

تاثیر زردی بر شنوایی نوزاد از تاثیرات عدم درمان به موقع

یکی از اثرات بیلی روبین بالا تاثیر زردی بر شنوایی نوزاد می باشد. یکی از مشکلات مهم در حوزه سلامت نوزادان اثرات و عوارضی است که بیلی روبین بالا در مراحل بعدی زندگی روی سلامت نوزاد خواهند داشت. زردی در میان نوزادان بسیار شایع است اما مسئله مهم این است که صرف از نظر از علل زردی هر چه سریعتر برای درمان زردی اقدام شود تا اثرات سوئی که زردی روی سلامتی اندام های مختلف نوزاد از جمله دستگاه شنوایی دارد کاسته شود. در یک بررسی انجام گرفته مشخص شده که زردی می تواند روی دستگاه شنوایی نوزاد اثر گذار باشد. از این رو تحقیقات بعدی برای بررسی های دقیق و نتیجه گیری نهایی در این زمینه انجام گرفت و تست های لازم به کار گرفته شد. در این جا تاثیر زردی بر شنوایی نوزاد که پس از آزمایش های دقیق صورت گرفته است را ارائه می کنیم:

ادامه مطلب

درمان سنتی زردی نوزاد و استفاده از آرد جو برای کاهش زردی

درمان سنتی زردی نوزاد یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای والدینی که نوزادشان به زردی مبتلا شده است پیش می آید. استفاده از روش های سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها رایج است و بیماری های زیادی وجود دارد که با استفاده از داروهای گیاهی و روشهای سنتی قابل درمان می باشد. در این میان درمان زردی نوزادان که توسط روش فتوتراپی انجام می شود نیز یکی از مهمترین مواردی است که در درمان های سنتی با آن برخورد می کنیم و طب سنتی داروهای مختلفی را برای کاهش زردی به ما پیشنهاد می کند.

ادامه مطلب

آدرس ما

تماس با ما