جدی گرفتن زردی نوزاد و مراجعه فوری به پزشك

به زردی نوزاد باید به عنوان یک مساله بسیار مهم و جدی نگاه کرد. متخصص زنان و زايمان مركز آموزشی درمانی فاطميه با بيان اينكه اکثر نوزادان در چند روز اول زندگی خود زرد می‌شوند، گفت: احتمال وقوع اين عارضه در نوزادان نارس بيش از نوزادان رسيده است.

ادامه مطلب

کاهش زردی نوزاد با ماساژ و تاثیر آن بر درمان زردی در نوزادان سالم

در این مقاله قصد داریم در مورد کاهش زردی نوزاد با ماساژ دادن صحبت کنیم. روش های طبیعی و غیر تهاجمی برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد و می توان بدون استفاده از دارو یا روش های پزشکی اثر برخی از بیماری ها را کاهش داد و یا حتی آنها را درمان نیز نمود. یکی از روش های طبیعی برای درمان برخی از بیماری ها ماساژ است. ماساژ درمانی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی مشکلات جسمی و فیزیکی داشته باشد و از نظر روحی نیز باعث ایجاد آرامش و کاهش تنش ها و استرس ها گردد. زردی نوزاد نیز یکی از مشکلاتی است که نوزادان زیادی را در بدو تولد درگیر خود می نماید. کاهش زردی نوزاد با ماساژ درمانی می تواند یکی از موضوعات جالبی باشد که نیازمند بررسی ها و توجه بیشتری برای اطلاع از تاثیر آن در درمان زردی می باشد. ماساژ دادن نوزاد در شرایط عادی کاری است که پزشکان به آن توصیه می کنند و بسیاری از والدین آن را انجام می دهند و این برای نوزادان می تواند خوشایند نیز باشد اما استفاده از روش های ماساژ درمانی در درمان زردی مسئله ای است که روی آن باید بررسی های بیشتری انجام داد. در اینجا به شرح مختصری در رابطه با این موضوع می پردازیم:

ادامه مطلب

نوزادان نارس و مشکلاتی که برای این نوزادان به وجود می آید

تولد نوزادان نارس یکی از مهمترین مسائلی است که در حوزه سلامت نوزادان باید به آن توجه شود زیرا یکی از مهمترین علت های مرگ و میر نوزادان نارس بودن آنهاست. نارس بودن زمانی اتفاق می افتد که نوزاد هفته های بارداری را به صورت کامل طی نکرده باشد و به اصطلاح پیش از موعد متولد شده باشد. بارداری مرحله بسیار مهمی در زندگی مادران و نوزادان است زیرا در طی این مدت نوزادان تکامل پیدا کرده و برای زندگی در این جهان آماده می شوند کلیه مراحل رشد و نمو جنین در دوران بارداری باید به صورت کامل طی شود تولد پیش از موعد باعث بروز مشکلاتی برای نوزادان نارس خواهد شد.

از دیگر موارد مرگ و میر نوزادان وزن کم آنها است که این مورد در میان نوزادان نارس بسیار دیده می شود از این رو این گونه نوزادان بیش از نوزادان طبیعی و رسیده در معرض خطرات مرگ و میر و انواع بیماری ها و مشکلات قرار دارند. دوران بارداری به صورت نرمال 37 هفته است و زمانی که جنین این 37 هفته را کامل طی کند یک نوزاد رسیده و سالم متولد خواهد شد. برای جامعه پزشکی پیشگیری از تولد زودرس نوزادان اهمیت زیادی دارد و این کاملا به مراقبت های دوران بارداری و آماده بودن تیم پزشکی بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد نوزاد نارس , ویژگی های این نوزادان و بررسی های انجام گرفته در مورد مشکلاتی که گریبانگیر این نوزادان می شود صحبت کنیم:

ادامه مطلب

زردی در نوزاد و لزوم انجام آزمایشات پریناتال در دوران بارداری

زردی در نوزاد شایعترین یافته فیزیکی است که در هفته اول پس از تولد دیده می شود و یکی از عوارض جدی آن کرنیکتروس می باشد که یک بیماری قابل توجه و خطرناک در دوران نوزادی است که می تواند زندگی یک نوزاد را به مخاطره بیندازد. دوران پریناتال زمان مناسبی برای شناسایی عوامل زمینه ساز زردی در نوزاد می باشد که می تواند در تشخیص به موقع و درمان سریع کمک نماید. از این رو تعیین فراوانی عوامل زمینه ساز زردی در نوزادان در دوران پریناتال اهمیت ویژه ای پیدا می کند. اما سوالی که اکنون پیش می آید این است که چگونه می توان به این عوامل زمینه ساز زردی دست پیدا کرد. پاسخ با انجام آزمایشات پریناتال یا پیش از زایمان به دست می آید. حال سوال این است که آزمایشات قبل از تولد یا پریناتال چیست؟ آزمایشات قبل از زایمان، آزمایشات غربالگری یا تشخیصی هستند که به شناسایی مشکلات بهداشتی که می توانند بر زنان باردار یا نوزادان متولد نشده تاثیر گذار باشند، کمک می کنند. برخی از این شرایط را می توان درمان کرد، بنابراین مهم است که آنها را در اسرع وقت پیدا کنید.

ادامه مطلب