کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی

کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی در نوزادان

کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی نوزادان از مهم ترین روش های درمان زردی در نوزاد است. بیلی روبین عامل ایجاد کننده زردی در نوزاد است. افزایش بیش از حد بیلی روبین در خون باعث زرد شدن رنگ پوست و سفیدی چشم نوزاد می شود. افزایش بیلی روبین عوامل مختلفی دارد و ممکن است این حالت در بزرگسالان نیز به وجود آید.

کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی


از مهم ترین روشهای کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی شامل موارد زیر است
• فتوتراپی
• تعویض خون
• طب سنتی
• دارو درمانی
در حال حاضر بهترین روش برای درمان زردی بر پایه تحقیقات علمی فتوتراپی است. امروزه دستگاه های زردی نوزاد بر اساس شیوه فتوتراپی یا نوردرمانی ساخته شده اند. استفاده از روش فتوتراپی زمانی به کار می رود که میزان بیلی روبین در حد خفیف یا متوسط باشد بیش از این مقدار باید از روشهای تعویض خون استفاده کرد. طب سنتی و دارو درمانی نیز می تواند در کنار فتوتراپی و زیر نظر متخصص جهت کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی به کار روند. بیلی روبین چگونه افزایش می یابد؟

بیلی روبین از گلبول های قرمز خون که پیر شده و عمر آنها به پایان رسیده است به وجود می آیند با مرگ گلبول های قرمز خون این سلول های قرمز تجزیه شده و به بیلی روبین تبدیل می شوند. افزایش بیلی روبین در خون نیز موجب بروز زردی می شود. عوامل مختلفی برای افزایش بیلی روبین در خون وجود دارد که می توان به
• بیماریهای کبدی یا هپاتیت
• اختلالات خونی یا آنمی همولیتیک
• انسداد لوله ی انتقال دهنده صفرا از کبد
و عوامل دیگر اشاره نمود.
صرف نظر از دلایل افزایش بیلی روبین در خون بهتر است هر چه زودتر نسبت به کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی اقدام شود. انتخاب روش کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی با نظر پزشک تعیین می شود و این بسته به نوع و درجه زردی دارد.
جهت کنترل بیلی روبین در خون برای درمان زردی با روش فتوتراپی با ما تماس بگیرید.
اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل زیر نظر پزشک ، تخصص ماست