روشهای درمان زردی نوزاد

روشهای درمان زردی نوزاد و زردی ناشی از شیر مادر

روشهای درمان زردی نوزاد مختلف است و طبق نوع و میزان زردی از روشهای درمان زردی نوزاد متفاوتی استفاده می شود. در انتخاب روشهای درمان زردی نوزاد توجه به فاکتورهای مختلف و شرایط نوزاد بسیار مهم است. روشهای درمان زردی نوزاد بسیار متفاوت است و در شرایط مختلف می توان از روشهای درمان زردی نوزاد استفاده کرد.

زردی ناشی از کم خوردن شیر مادر


یکی از علل زردی نوزاد کم شیر خوردن شیر مادر است. زردی علت های مختلفی دارد که یکی از آنها شیر مادر است. شیر مادر می تواند یکی از علت های زردی در نوزادان است.
کم شیر خوردن توسط نوزاد یکی از عوامل بروز زردی در نوزادان است.
ممکن است در روزهای اول میزان شیری که از سینه مادر خارج می شود کم باشد. بنابراین نوزاد با کمبود شیر مواجه می شود. کم خوردن شیر مادر باعث زرد شدن نوزاد در روزهای اول تولد وی می شود. اگر نوزاد به صورت مکرر توسط مادر شیردهی نشود و یا مادر با روشهای شیردهی به نوزاد آشنا نباشد باعث می شود که شیر کمتری به نوزاد برسد. این کم خوردن شیر توسط نوزاد باعث می شود که دفع روده ای به خوبی انجام نشود. این باعث می شود که بیلی روبین موجود در روده دفع نشود و تجمع بیلی روبین در خون نوزاد باعث زرد شدن وی می شود. بیلی روبین مجددا جذب خون می شود و به زرد شدن رنگ پوست و سفیدی چشم های نوزاد می شود. یکی دیگر از عوارض کم شیر خوردن، کم آبی بدن نوزاد است. این مورد نیز موجب افزایش زردی در نوزاد می شود. برای حل این مشکل می توان با شیردهی به نوزاد را افزایش داد.

زردی ناشی از ترکیبات نامناسب شیر مادر


نوع دیگری زردی در نوزادان ناشی از ترکیبات نامناسب شیر مادر است.
اسیدهای چرب موجود در شیر برخی از مادران باعث افزایش جذب بیلی روبین در خون می شود. در نتیجه روش مناسب برای درمان آن قطع شیردهی به صورت موقت است. اگر زردی در نوزادان به مقدار بسیار بالایی برسد می توان شیر مادر را دوشید و سپس آن را جوشاند. با این کار اسیدهای چرب در شیر مادر از بین می روند. از دیگر روشهای درمان زردی نوزاد برای چنین زردی استفاده از شیر مادر دیگری است. اگر این روش درمان زردی در نوزادان نیز بدون نتیجه بود می توان به مدت 24 تا 48 ساعت شیر مادر را قطع نمود و از شیر مصنوعی استفاده نمود. از این رو اگر زردی مربوط به شیر مادر باشد، در این مدت زردی در نوزادان کاهش می یابد. بهتر است پس از مشاهده علائم زردی در نوزادان با مشورت پزشک اقدام به درمان آن نمایید.
برخی از روشهای درمان زردی نوزاد سنتی نیز وجود دارند.
برای مثال خوردن آووکادو در درمان زردی می تواند موثر باشد.

تاثیر آووکادو در درمان زردی نوزاد


از جمله روشهای درمان زردی نوزاد استفاده از داروهای گیاهی است.
در طب سنتی گیاهانی وجود دارد که می تواند باعث کاهش زردی در نوزاد شود.
یکی از این گیاهان آووکادو است.
آووکادو سرشار از ویتامین هایی از قبیل آ، ب، ث و همچنین اسید آمینه های ضروری مختلف است. به علاوه، به دلیل داشتن آنتی بیوتیک های مختلف، خوردن این میوه در دوره نقاهت بیماری توصیه می شود. همچنین این میوه مقوی معده و ضد نفخ است. برگ های آن نیز برای درمان زردی در نوزادان مناسب هستند. اگر از روشهای درمان زردی نوزاد سنتی استفاده می کنید دقت کنید که این روشها زیر نظر متخصص طب سنتی باشد.

مهم ترین روشهای درمان زردی نوزاد


از روشهای درمان زردی نوزاد می توان به
• روشهای سنتی
• فتوتراپی
• تعویض خون
اشاره کرد.
فتوتراپی یکی از روشهای درمان زردی نوزاد است که بر اساس روشهای علمی شکل گرفته است.
فتوتراپی موثرترین روشهای درمان زردی نوزاد است که در اکثریت موارد منجر به درمان قطعی و سریع زردی شده است و در مدت بسیار چشمگیری می تواند باعث کاهش زردی در نوزادان شود. فتوتراپی هم به صورت خانگی و هم بیمارستانی قابل انجام است. اگر به دنبال روشی کم هزینه برای درمان زردی نوزاد هستید می توانید با اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل روند درمان را ادامه دهید.
اجاره دستگاه فتوتراپی یکی از کم هزینه ترین و موثرترین روشهای درمان زردی نوزاد می باشد.

مشاوره انتخاب بهترین روشهای درمان زردی نوزاد


جهت مشاوره انتخاب بهترین روشهای درمان زردی نوزاد کافیست با شرکت زردین بر تماس بگیرید.
انتخاب روشهای درمان زردی نوزاد بسته به شرایطی است که باید حتما به این شرایط و فاکتورها دقت کرد.
از مهم ترین فاکتورها در انتخاب روشهای درمان زردی نوزاد می توان به
• میزان بیلی روبین و عدد زردی در نوزاد
• سن نوزاد
• وزن نوزاد
• نارس یا ترم بودن نوزاد
اشاره کرد.
اگر در انتخاب روشهای درمان زردی نوزاد نیاز به مشاوره دارید می توانید با ما تماس بگیرید.