زردی در نوزاد

زردی در نوزاد و لزوم انجام آزمایشات پریناتال در دوران بارداری

زردی در نوزاد شایعترین یافته فیزیکی است که در هفته اول پس از تولد دیده می شود و یکی از عوارض جدی آن کرنیکتروس می باشد که یک بیماری قابل توجه و خطرناک در دوران نوزادی است که می تواند زندگی یک نوزاد را به مخاطره بیندازد. دوران پریناتال زمان مناسبی برای شناسایی عوامل زمینه ساز زردی در نوزاد می باشد که می تواند در تشخیص به موقع و درمان سریع کمک نماید. از این رو تعیین فراوانی عوامل زمینه ساز زردی در نوزادان در دوران پریناتال اهمیت ویژه ای پیدا می کند. اما سوالی که اکنون پیش می آید این است که چگونه می توان به این عوامل زمینه ساز زردی دست پیدا کرد. پاسخ با انجام آزمایشات پریناتال یا پیش از زایمان به دست می آید. حال سوال این است که آزمایشات قبل از تولد یا پریناتال چیست؟
آزمایشات قبل از زایمان، آزمایشات غربالگری یا تشخیصی هستند که به شناسایی مشکلات بهداشتی که می توانند بر زنان باردار یا نوزادان متولد نشده تاثیر گذار باشند، کمک می کنند. برخی از این شرایط را می توان درمان کرد، بنابراین مهم است که آنها را در اسرع وقت پیدا کنید.

ادامه مطلب...
عوارض فتوتراپی

عوارض فتوتراپی ناشی از استفاده از دستگاه های زردی

یکی از مسائل مهم در درمان زردی با فتوتراپی توجه به عوارض فتوتراپی می باشد. فتوتراپی نیز مانند هر روشی که برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شوند دارای عوارضی است که توجه به آنها و رعایت برخی نکات می تواند این عوارض را کاهش دهد و مانع از آسیب به نوزاد گردد. فتوتراپی راهی است که در بیشتر موارد برای کاهش زردی و میزان بیلی روبین مورد استفاده قرار می گیرد. فتوتراپی باعث ایجاد تغییراتی در بدن نوزاد می شود و احتمال بروز برخی موارد مثل کم آبی در نوزاد کاملا قابل انتظار است. یکی از مسائلی که در حین درمان زردی با فتوتراپی پیش می آید دفع کلسیم از طریق ادرار است که در نوزادانی که برای کاهش زردی تحت فتوتراپی قرار گرفته بودند دیده می شود. از این رو سطح کلسیم سرم و دفع ادراری آن در نوزادان تحت فتوتراپی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.

ادامه مطلب...
درمان سنتی زردی نوزاد

درمان سنتی زردی نوزاد و استفاده از آرد جو برای کاه

درمان سنتی زردی نوزاد یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای والدینی که نوزادشان به زردی مبتلا شده است پیش می آید. استفاده از روش های سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها رایج است و بیماری های زیادی وجود دارد که با استفاده از داروهای گیاهی و روشهای سنتی قابل درمان می باشد. در این میان درمان زردی نوزادان که توسط روش فتوتراپی انجام می شود نیز یکی از مهمترین مواردی است که در درمان های سنتی با آن برخورد می کنیم و طب سنتی داروهای مختلفی را برای کاهش زردی به ما پیشنهاد می کند.

ادامه مطلب...
تاثیر زردی بر شنوایی نوزاد

تاثیر زردی بر شنوایی نوزاد از تاثیرات عدم درمان به موقع

یکی از اثرات بیلی روبین بالا تاثیر زردی بر شنوایی نوزاد می باشد. یکی از مشکلات مهم در حوزه سلامت نوزادان اثرات و عوارضی است که بیلی روبین بالا در مراحل بعدی زندگی روی سلامت نوزاد خواهند داشت. زردی در میان نوزادان بسیار شایع است اما مسئله مهم این است که صرف از نظر از علل زردی هر چه سریعتر برای درمان زردی اقدام شود تا اثرات سوئی که زردی روی سلامتی اندام های مختلف نوزاد از جمله دستگاه شنوایی دارد کاسته شود. در یک بررسی انجام گرفته مشخص شده که زردی می تواند روی دستگاه شنوایی نوزاد اثر گذار باشد. از این رو تحقیقات بعدی برای بررسی های دقیق و نتیجه گیری نهایی در این زمینه انجام گرفت و تست های لازم به کار گرفته شد. در این جا تاثیر زردی بر شنوایی نوزاد که پس از آزمایش های دقیق صورت گرفته است را ارائه می کنیم:

ادامه مطلب...
فتوتراپی خانگی و بیمارستانی

فتوتراپی خانگی و بیمارستانی و مقایسه اثرگذاری آنها

فتوتراپی خانگی و بیمارستانی و انتخاب نوع روش فتوتراپی برای درمان زردی اهمیت زیادی دارد. همانطور که می دانید فتوتراپی را می توان هم در خانه و هم در بیمارستان انجام داد. تشخیص اینکه آیا زردی نوزادی را می توان در منزل درمان نمود با پزشک متخصص است. همچنان که می دانید زردی در نوزادان سالم و رسیده را می توان در صورتی که شدید نباشد در منزل درمان نمود و برای اینکار از دستگاه زردی نوزاد استفاده می شود. پزشک متخصص نوزاد شما را معاینه می کند و بر اساس شرایطی که نوزاد داد که مهم ترین آنها سن نوزاد و رسیده و سالم بودن آن است و نیز صد البته درجه زردی و میزان بیلی روبین در خون وی روش درمان را ارائه می نماید.

ادامه مطلب...